Томас Ман (автор)
Издателство: | Труд |
Език: | български език |
Раздел: | Исторически романи |
Поредица: | Златна колекция XX век (книга 12) |
Преводач: | Страшимир Джамджиев |
Етикети: |
Нобелова награда за литература (1929 г.) |
Твърда корица с обложка, среден формат | 575 стр. | 660 гр.
(неизползвана, здрава и чиста книга с незначително захабен външен вид)
*
На задната корица:
„Като гледаше разхубавилия се Йосиф, Ени за голяма своя радост смяташе, че се е разхубавила също и тя, и се надяваше, че и нейният вид е прекрасен, макар при по-отрезвяваща отвесна светлина тя не изглеждаше вече така, както беше изглеждала в първата си младост. Но нима тя не знаеше, че дългото, отворено отпред наметало от бяла вълна (вече наближаваше зима), закопчано над широката огърлица с аграфа, което обгръщаше раменете й, я правеше да изглежда величествена на ръст, нима не знаеше, че гърдите й, младежки твърди, напираха под батистената й дълга до глезените дреха, извезана долу с червени мъниста? Гледай, Осарсиф! Дрехата й се диплеше от раменете надолу и Мут много добре знаеше, че тя позволява да се виждат не само целите й грижливо гледани и сякаш изваяни ръце, но и напълно да се долавят прекрасно удължените й чудесни крака! Не беше ли в любовта това вече достатъчно, за да се държи високо главата? И Мут така правеше. От гордост тя си придаваше вид, че й е трудно да повдига клепки и затова трябва да отмята назад главата си, за да гледа пред себе си изпод тях.
**
От вътрешната страна на обложката:
В книгата „Йосиф в Египет" се разказва за живота на младия Йосиф. Продаден като роб от братята си, той попада в Египет. Препродаден на знатния египтянин Потифар, израилтянинът благодарение на интелигентността, трудолюбието и почтеността си успява да постигне завидно социално положение. За зла участ красивата жена на египтянина пожелава Йосиф, но той предпочита да бъде наказан, дори и убит, но не и да предаде господаря си.
Този роман е част от тетралогията (поредица от 4 книги) „Йосиф и неговите братя". Томас Ман го пише от 1933 г. до 1943 г. Книгата е повлияна основно от глави 12 - 50 от „Битие" на Библията. Писателят описва как се е родила идеята за творбата. Една вечер в Мюнхен той чете книгата „Битие" от фамилната Библия. Писателят бил възхитен и поискал да разкаже наново и по свой начин тази увлекателна история. Основното в тетралогията е борбата между личната свобода и тиранията. В творбата се разказва за Яков, а след това за сина му Йосиф, за неговите страдания и победи, докато се превръща в спасител на народа си. Първата, втората и третата част на „Йосиф и неговите братя " са публикувани в Германия през 1933, 1934 и 1936 г., тъй като писателят не е критикувал открито нацисткия режим. Четвъртата обаче е публикувана в чужбина през 1943 г. „Йосиф в Египет " е отпечатана през 1936 г. Писането на тази книга е драматично. Писателят напуска Германия и не може да се върне в родината си. Една от дъщерите му се осмелила да отиде в Мюнхен след преврата на нацистите. Тя проникнала във вече конфискувания дом на баща си и взела ръкописа на книгата. Започната в Германия, книгата е завършена на брега на Цюрихското езеро.
Томас Ман (1875 - 1955) е прочут немски писател, лауреат на Нобелова награда за литература. Ражда се в Любек в богато семейство - баща му е един от най-уважаваните хора в града. Средното си образование получава в същия град, а след това следва в Мюнхенския университет. През 1905 г. се жени за момиче от известна университетска фамилия. От брака им се раждат 3 момичета и 3 момчета. През 1897 г. започва да пише романа си „Бу-денброкови ". Това е сага за упадъка на богата фамилия, в която е проследен животът на четири нейни генерации. За тази книга през 1929 г. му присъждат Нобелова награда. През 1913 г. излиза романът му „ Смърт във Венеция ". В книгата се разказва как писател се влюбва в тийнейджър, остава във Венеция по време на холера и умира. През 1924 г., след 10 години писане, Томас Ман публикува „Вълшебната планина " -втората си значителна книга. В нея разказва за борбата между либералните и консервативните идеи.
Следващият му голям труд е „Йосиф и неговите братя" (1933-1943). През това време в Германия нацистите идват на власт. Томас Ман се мести в Швейцария, а след това и в САЩ. Приема американско гражданство и живее там 10 години, но е разочарован от гоненията срещу левите след войната. Последната му голяма творба е „Доктор Фаустус" (1947 г.). В нея разказва как унищожават германската култура през двете световни войни. В основата на романа е музиката на Арнолд Шьонберг.
През 1947 г. Томас Ман се връща в Европа. Той демонстративно отбягва Германия и живее в Швейцария, където умира на 12 август 1955 г.
При покупка на стойност:
Срок за доставка до офис на Еконт или Спиди: Поръчваш днес, получаваш утре!
За редовни клиенти, закупили книгите си с регистрация, се определя персонална отстъпка с код за отстъпка, за пазаруване независимо от стойността на покупката.
За пазаруващите само с "Бърза поръчка", не се предлага код за постоянна отстъпка, поради невъзможността да бъде вписан такъв.
Поръчки направени до 17.00 ч. в делничен ден - за София и страната, обикновено се изпращат в същия ден и се доставят на следващия, или според графика на куриерската фирма. При пристигането на пратката в офиса на Еконт клиентите, направили поръчка с регистрация, получават имейл и SMS, а с "Бърза поръчка" - само SMS.
След преглед на пратката в присъствието на куриера, се заплаща наложен платеж. Към книгите от всяка поръчка се издава фискален бон, а при заявено желание и опростена фактура, както на фирми, така и на физически лица.
Ако книгата или книгите не отговарят на описаното състояние при поръчката, то той се освобождава от заплащане на пратката в двете посоки, след разговор по телефона с подателя.
Ако клиента след преглед прецени, че книгата или книгите не са му необходими, то той следва да ги върне на подателя, като заплати пощенските разходи в двете посоки.
За София - лично предаване
Среща с предварителна уговорка на две места в кв. Орландовци:
1. За пристигащите с трамвай (№ 3, 4 или 18): трамвайна спирка "Католически гробищен парк" (виж на картата) около 7-9 мин от пл. Лъвов мост.
2. За пристигащите с автомобил: кв. Орландовци, ул. Железопътна 18, пред магазин Билла (виж на картата)
Предимствата на този начин за получаване: възможност за внимателно разглеждане на книгите, получаване в същия ден и спестяване на пощенските разходи.
След уточняване на всички подробности и потвърждение от страна на клиента.